پنج زبان برنامه نویسی برتر سال ۲۰۲۰ را بشناسید

پنج زبان برنامه نویسی برتر سال ۲۰۲۰ را بشناسید
Author Avatar
محمدهادی میردامادی
3 سال پیش
زمان مطالعه: دقیقه

انتخاب یک زبان برنامه نویسی محبوب برای طراحی پروژه و کسب درآمد از آن نکته مهمی است که تازه کار ها در انتخاب آن به مشکل برمی خورند. یادگیری اولین زبان برنامه نویسی از حساسیت بالایی برخوردار است زیرا ممکن است از این دنیای مستقل آشنایی نداشته باشد. در ادامه به پنج زبان برنامه نویسی برتر سال ۲۰۲۰ اشاره می‌کنیم.

۵ زبان برنامه‌نویسی برتر سال ۲۰۲۰

۱: جاوا اسکریپت (JavaScript)

در کنار HTML  و CSS ، جاوا اسکریپت به عنوان یکی از تکنولوژی های اصلی در نظر گرفته می شود که صفحات وبی را که هر روز در اینترنت جستجو می کنید کنترل می‌کند. در اصل تمامی وبسایت های مدرن امروزی را تحت الشعاع قرار داده است .

۲: زبان پایتون (Python)

پایتون همواره یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسان است زیرا سرعت یادگیری آن به شدت بالاست، بنابراین برای شروع کد نویسی مناسب تر است.

۳: جاوا (Java)

این زبان را نباید با زبان جاوا اسکریپت اشتباه گرفت، جاوا یک زبان مستقل است که می‌تواند روی هر پلتفرمی که از این زبان پشتیبانی می کند، بدون نیاز به کامپایل شدن اجرا شود. جاوا امروزه محبوب ترین جاده برای آغاز نقطه طراحی اپلیکیشن های اندرویدی است .

۴: زبان سی شارپ (#C)

سی شارپ توسط مایکروسافت در زمانی که روی دات نت کار می‌کرد، توسعه داده شد. امروزه این یک زبان شناخته شده در جهان است و موارد استفاده بالایی دارد .

۵: پی اچ پی (php)

زبان PHP مخالفان و موافقان زیادی دارد اما همچنان یکی از پنج زبان برنامه نویسی برتر سال ۲۰۲۰ است. اگر توسعه دهنده هستید و بخواهید وب سایت یا وبلاگ خود را بدون اتکا به پلتفرم های شخص ثالثی مانند وردپرس ایجاد کنید ، این زبان مناسب است.

منبع: makeuseof.com

برچسب‌ها
#برنامه_نویسی
#کدنویسی
#جاوااسکریپت
#سی_شارپ
#جاوا
#پایتون
دیدگاه
دیدگاهی تاکنون ثبت نشده